Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
HOTEL HARATİ
Hotel Harati..
Facebook’a aranan rakip GOOGLE+


Facebook’un karşısına ciddi bir rakip çıkmadı ya da çıktıysa da en kısa sürede yok olup gittiler. Tabi böyle olunca google buna sessiz kalması beklenemezdi. Microsoftun işletim sistemindeki üstünlüğü kırmak için google chrome, iphone mobil devi olma yolundaki başarısını kırmak için nexus one, yine iOS’nin kendine özgü olmasını ve ben ne dersem o olur tavrını kırmak için Android’den sonra şimdi de Facebook’un en büyük sosyal ağ ve google’a ayrı kulvarda gözüksede en büyük rakibi olmasından dolayı Google’ın uzun süredir üzerinde çalıştığı sosyal ağ projesi tanıtıldı.

Şu anda çok az kullanıcının test ettiği Google’ın sosyal ağ projesi olan GOOGLE+ tanıtım videosu ve tanıtım amaçlı sitesinden işleyişini öğrenebilirsiniz. Arayüz olarak sadeliği benimsemiş olan Google’ın bu sosyal ağda iletişimi sanki daha önde tutmuş bir havası var. Ayrıca rakip olurken bu sosyal ağı kullanmamız için gereken sebepler olması için farklı düşünceleri de ortaya koyaya çalışmış. Buzz, wave gibi hüsranla sonuçlanan projelerden sonra umarım dersler ıkarılarak bir şeyler yapılmıştır. Çünkü bunun hüsran le sonuçlanması Facebook’u onun karşısında daha da güçlü yapacaktır.
Google’ın bu yeni sosyal ağ projesi ise google’ın diğer hizmetleriyle entegreli bir biçimde karşımıza çıkacak. O anlamda kullanım oranıda artacak gibi.

Yeni sosyal ağ hakkında bilgi almak isteyenler bu adresi ziyaret ederek meraklarını giderebilirler.

BİLGİLER
tarafından 01 Aralık 2011 - 13:00 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 838 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
: