Merhaba Ziyaretçi; Bugün Saat
HOTEL HARATİ
Hotel Harati..
PES 2012 İncelemelerim


PES 2012 çıktı,çıkacak derken artık playstation kafelerde görmeye başladık. Benden haftasonu arkadaşlarımla gezerken bir kafede görünce girip oynama fırsatını bulmuş oldum. Oyunun menüsü ayarları vs. 2011′in efektleri değiştirilmiş hali. Yani 2010′dan 2011′e geçişte yaşadığımız o sıkıntılar bu 2012′de yok. Onun dışında oyun içindeki görsellikler ve futbolcuların hatları daha da gerçekçi geldi. Oyuna başladığımızda ilk başta 2011 gibi gelsede bir kaç maç sonrası farkı anlıyorsunuz. Bu farklar nedir derseniz, oyunda eskiden orta açtığınızda adam koşmaz etmezdi yani kaçırmak için ya özel tuşları kullanmak gerekiyordu ya da o anda orada olması gerekiyordu. İşte oyunun en güzel yanı artık bunları oyun anında algılıyor ve sizin yerinize yapıyor. Yani köşeden orta açtığınızda futbolcu koşmaya başlıyor içeri ve top yakınlaşıncada futbolcunun kontrolü size geçerek artık son vuruşu yapabiliyorsunuz.
Buna benzer pas vermeler şut atmalar, havadan pas verme gibi kolaylaştırmalar yapılmış. Ayrıca benim 2011′de en çok sıkıntısını yaşadığım şey ise C. Ronaldo ile çalım atamamdı Eskiden 2010′da orta sahadan başlar golü atar gelirken bunu 2011′de yapamamak beni çıldırtıyordu. 2012′debu kadar yapılmasada çalım atma işi biraz olsun geri dönmüş. Yani tüm takım yerine bir kaç adam çalımlayıp pas attığınızda tekrar duvar pası size gelip devam edebiliyorsunuz. Oyun bu açıdan cidden güzel olmuş. Fifa 2012′yi oynama fırsatım olmadı; fakat onuda denk gelirse oynamayı düşünüyorum. Nedense fifa 2012′de sanki tren raylarında gider gibi geliyordu oyuncu koşuları bu nedenle onu uzun süredir oynamam.
Pes 2012′yi görsellik ve oynanabilirlik açısından beğendim. Fakat türkçe versiyonu yok mu yoksa bana mı denk geldi, oynadığımız oyun ingilizceydi. Türkçesine alışmak zor olmuşken şimdi eğer tekrar ingilizceye dönersek cidden kötü olacak. Bakalım bir kaç ay sonra anlayacağız. Ayrıca size oyundaki bazı hareketlerin nasıl yapıldığını gösteren bir video paylaşıyorum. Umarım pes severlerin işine yarar.

BİLGİLER
tarafından 01 Aralık 2011 - 12:28 tarihinde yayınlandı.
OKUNMA
Bu Yazı Şuana Kadar 691 kez Okunmuştur.
PAYLAŞ
Yorum yapın
İsim
:
E-Posta
:
WebSite
:
Yorumunuz
:

    Hakan İleri Yorum 14:03 Aralık 1st, 2011 de Yazılmıştır..

    Playstation ilk çıktığı zaman pes alıp oynamıştım ama o zamanlar bu kadar ileri seviye bir oyun değildi tabi. Yinede güzeldi. Bunu denemedim bir bakmam lazım 🙂